Zamknij

Laureaci Screen & Sound Fest. 2020

Od 2013 roku organizujemy Screen & Sound Fest., czyli konkurs na najlepszą wizualizację do utworów muzycznych. W zeszłych latach były to wybrane dzieła kompozytorów światowej sławy, w tym roku postanowiliśmy natomiast dać uczestnikom więcej swobody – mogli oni skorzystać z dowolnych utworów, warunkiem było jedynie posiadanie do nich praw autorskich.

Tegoroczna, ósma już edycja, która nie bez powodu obywała się pod hasłem MUZYKA-FILM-NADZIEJA, przypadła na czasy niezwykle trudne – zarówno dla branży artystycznej, jak i wszystkich jej odbiorców. Uwierzyliśmy jednak, że razem posiadamy siłę, by wzajemnie się wspierać. Niezmiernie się więc cieszymy, że i w tym roku nas nie zawiedliście – dziękujemy za prace konkursowe, które do nas spłynęły, a także za czynny udział w głosowaniu podczas plebiscytu publiczności.

Miło nam zatem ogłosić laureatów tegorocznego Screen & Sound Fest. Jury w składzie: Janusz Bielecki, Krzysztof Markiel, Piotr Zdybał i Łukasz Jankowski przyznało trzy Nagrody Jury, które otrzymują:

  • Michał Bojara za film „Na mnie już czas” do muzyki Leepecka, 
  • Konrad Klisowski za film „Start/Stop” do muzyki własnego autorstwa, 
  • Tymoteusz Chwistek za film „Poemat o sprzężeniu zwrotnym” do muzyki Sabiny Krauze.

Nagrodę Publiczności otrzymuje natomiast Sonia Pajgert za film „Oj Chmielu, Chmielu” do muzyki ludowej w aranżacji Wiktora Pajgerta

Wszystkim laureatom gratulujemy!