Zamknij

Screen & Sound Fest. – Let’s see the music 2016

Organizowany przez Fundację Bielecki Art Festiwal to międzynarodowy projekt o charakterze otwartego konkursu na wizualizację filmową utworów muzycznych wybitnych polskich kompozytorów. Za nami 4 już edycja Screen & Sound Fest. – Let’s See The Music.  

Główna nagroda w konkursie to
Grand Prix – Super Kreator 10 000 zł!

Uczestnicy konkursu dostworzenia swoich wizualizacji mogli wybrać jedną z pięciu kompozycji:

„Tango” Adriana Konarskiego
„Collision of galaxies” Kamila Kosseckiego”Gloria” Leszka Możdżera”Vitality: Movement III – Rebirth and Acceptation” (fragment)” Tomasza Opałki”Artykuł osiemnasty” Michała Woźniaka
Zwycięzkie prace wyłoniło Jury w składzie:
– Prof. Jerzy Kucia – Prof. Bogusław Skowronek- Mikołaj Valencia- Janusz Bielecki

W 2016 roku widzowie Gali uczestniczyli w wyjątkowym pokazie przedpremierowym wybitnego dzieła Feliksa Nowowiejskiego zatytułowanego „Król Wichrów”. Zaprezentowane zostały najlepsze motywy z super produkcji taneczno- multimedialnej, której premiera odbędzie się w 2017 r. „Król Wichrów” to utwór sceniczny F. Nowowiejskiego o tematyce narodowej, którego akcja toczy się w Górach Bajecznych. Dzieło początkowo planowane jako opera, w ostatecznej wersji dotychczas nie wystawione. Pod kierunkiem wrażliwych i wytrawnych artystów „Król Wichrów” powraca dziś na scenę w niezwykłej formie zarówno akustycznej jak i wizualnej. Gala finałowa festiwalu Screen & Sound Fest. – Let’s See The Music 2016 połączona z pokazem przedpremierowym „Króla Wichrów” odbyła się 29 października 2016 roku o godzinie 20.00 w Kijów.Centrum, Al. Krasińskiego 34 w Krakowie. Galę poprowadził Wojciech Wocław. Zapraszamy na oficjalną stronie Festiwalu:
www.screenandsound.pl