Zamknij

Screen & Sound Fest. – Let’s see the music 2019

To już 7. edycja Screen & Sound Fest., czyli konkursu i festiwalu, którego założenia merytoryczne oscylują wokół zagadnień przenikania się i wzajemnej inspiracji miedzy muzyką a obrazem filmowym. W ramach części konkursowej co roku uczestnicy tworzą wizualizacje do wybranych utworów muzycznych skomponowanych przez światowej sławy kompozytorów (do tej pory byli to m.in. Abel Korzeniowski, Jan A.P. Kaczmarek, Wojciech Kilar, Bartosz Chajdecki, Leszek Możdżer).

23 kwietnia rozpoczęła się kolejna edycja tego projektu pod hasłem „Komeda Remixed”, której motywem przewodnim jest bogata twórczość Krzysztofa Komedy. Na potrzeby konkursu powstały współczesne interpretacje kompozycji legendy polskiego jazzu. Ich autorami są:legenda sceny elektronicznej i pionier muzyki techno w Polsce – Jacek Sienkiewicz, współtwórca grupy Rysy, autor muzyki do m.in. serialu Ultraviolet – Wojtek Urbański, kompozytor teatralny i filmowy, ikona krakowskiej sceny klubowej Kamil Tuszyński. Nadesłane prace oceniać́ będzie Jury, w którego składzie znaleźli się m.in. Emi i Maciej Buchwaldowie (młodzi, niezależni reżyserzy i scenarzyści), Robert Sowa (twórca animacji, prodziekan Wydziału Grafiki ASP w Krakowie), Tomasz Lach (malarz i Prezes Stowarzyszenia Opieki nad spuścizną Krzysztofa Komedy), Janusz Bielecki (kompozytor, mecenas i pomysłodawca Screen & Sound Fest.).

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy stworzyć film ilustrujący wybrany przez siebie utwór i wysłać go, rejestrujac się na stronie www.screenandsound.pl. Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 25 tys. zł.  oraz pokaz nagrodzonych prac podczas festiwalowych projekcji w Krakowie i Katowicach. Konkursowe wizualizacje należy wysyłać do 22 sierpnia br.