Zamknij

Ruszył Screen&Sound Fest. 2020!

Od 2013 roku krakowska Fundacja Bielecki Art organizuje Screen & Sound Fest. To festiwal w formule konkursu, którego założenia merytoryczne oscylują̨ wokół zagadnień́ przenikania się i wzajemnej inspiracji miedzy muzyką a obrazem filmowym.


W ramach części konkursowej co roku uczestnicy festiwalu tworzą wizualizacje do wybranych utworów muzycznych skomponowanych przez światowej sławy kompozytorów. Jak dotąd takie multimedialne dzieła powstały do muzyki m.in. Abla Korzeniowskiego, Jana A.P. Kaczmarka, Wojciecha Kilara, Bartosza Chajdeckiego, Leszka Możdżera, Krzysztofa Komedy.


Tegoroczna, VIII edycja festiwalu, rozpoczęła się 10 lipca br. pod hasłem MUZYKA-FILM-NADZIEJA. Motyw przewodni konkursu jest oczywistym nawiązaniem do panującej na świecie sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Jesteśmy bowiem przekonani, że to właśnie artyści, wyjątkowi twórcy, kreatorzy multimedialni potrafią przy pomocy swych dzieł przekazać wszystkim potrzebującym wsparcie, radość i właśnie nadzieję.


W tej specjalnej edycji festiwalu postawiliśmy tym razem na pełną artystyczną wolność – uczestnicy konkursu sami wybierają muzykę do swoich wizualizacji. Jedynym ograniczeniem – jak zawsze – jest wyobraźnia. Ponadto wszystkie wydarzenia towarzyszące oraz ogłoszenie zwycięzców odbędą się w wersji online.


Nadesłane prace twórców obrazów do muzyki oceniać będzie Jury, w którego składzie znaleźli się m.in. Janusz Bielecki (kompozytor, mecenas i pomysłodawca Screen & Sound Fest.), Krzysztof Markiel (autor kluczowych inwestycji sektora kultury w Małopolsce), Piotr Zdybał (historyk sztuki, kurator festiwali, krytyk), Łukasz Jankowski (reżyser, operator i montażysta filmowy). W głosowaniu internetowym swoją nagrodę przyzna również społeczność internetowa.


Uczestnicy mogą przysyłać swoje prace konkursowe do 30 września br. Głosowanie internetowe trwać będzie od 9 do 29 października a ogłoszenie laureatów odbędzie się 30 października 2020.


Szczegółowe informacje dotyczące konkursu i festiwalu znaleźć można na stronie www.screenandsound.pl.